علم استنتاج

//-------------------------------------------\\

علم استنتاج

//-------------------------------------------\\

علم استنتاج

مرگ، معنای زندگی است.

  • ۰
  • ۰

بومرنگ

در قسمت اول فصل دو دیدیم که مایکرافت می گوید با نگاهی اجمالی به پرونده آن را حل کرده اما چگونه ؟

در زندگی پدیده های قطعی ( با توجه به علم انسان ) بسیار کم هستند تقریبا تمام آن چه که با آن سر و کار داریم احتمال است.

۱-احتمال این که کسی در اطراف محل حادثه باشد کم بوده زیرا مرد چشمان ضعیفی نداشته چون با توجه به فاصله جسد از ماشین می توانسته مردی که احتمالا صدای او را نمی شنیده ببیند و هوا تقریبا صاف بوده همچنین در مواقع خطر و نباز حواس انسان حساس تر می شوند.

۲-حادثه در چند ثانیه اتفاق افتاده.

۳- اگر مهاجمی وجود داشته نمی توانسته از راه هوایی حمله کرده باشد چون سر و صدای زیادی داشته و سرعت آن اجازه هجوم در چند ثانیه را نمی داده. 

۴- راه های زمینی هم همین مشکل را دارند به علاوه این که احتمال دیده شدن مهاجم توسط مرد بیشتر می شده.

۵- در فضای باز امکان کمین کردن تقریبا صفر بوده و مرد داشته به آسمان نگاه می کرده ---> امکان وجود نک تیر انداز دز بین درختان هست اما احتمال گم شدن صدای تیر در هنگام صدا دادن ماشین بسیار کم است ولی امکان استفاده از صداخفه کن هم بوده اما مرد با تیر نمرده و اگر چیزی دیگر به سمتش پرتاب می شد احتمال ابن که بتواند از آن فرار کند زیاد بوده و با توجه به پیدا نشدن آلت قتاله چنین فردی نمی توانسته در عرض چند ثانیه برود و آن را بردارد و ناپدید شود.

۶- امکان حمله ی حیوانات و مار هم هست اما تقریبا هیچ حیوانی بدون آسیب رساندن به نقاط دیگر بدن به سر انسان یکراست حمله نمی کنند و جسد او را دست نخورده باقی نمی گذارند علاوه بر این اگر حیوانی این کار را کرده باشد باید بسیار قد بلند بوده یاشد و اگر به سمت او پریده باشد مرد یکراست در همان نقطه ای که چند ثانیه پیش زنده دیده شده بود نمی مرد.

۷- قطعه ای از ماشین با توجه به فاصله نمی توانسته کنده و پرتاب شده باشد.

۸- مرد مظنون با توجه به شخصیت و ظاهرش قاتل نیست.

۹- تنها خود مقتول می تواند علت باشد به دوگونه عمدی و غیر عمد.

۹-۱- عمدی : خوکشی :  فرد ورزشکار بوده و معمولا خودکشی در این محیط ها کمند و کسانی که خودکشی می کنند اغلب سعی در جلب توجه دارند ---> احتمال خودکشی کم.

۹-۲- غیر عمد : فرد به چیزی نگاه می کرده که در آسمان بوده ---> اگر پرنده بوده موجب قتل مرگ او بدون هیچ دفاعی از خودش نمی شده و احتمال این که پرنده ای مثل عقاب از پشت به سر انسان حمله کند قبلا بررسی شد علاوه بر این که صدای پرنده نمی آمده.

۱۰- تنها کسی که می توانسته چیزی به آسمان پرتاب کند خودش بوده ---> او منتظر بوده پس چیزی را دور نینداخته و سرش بیش از چند ثانیه به سمت بالا خیره بوده و احتمال این که چیزی که دور انداخته شود چند ثانیه در هوا معلق باشد کم است مگر این که بسیار بالا انداخته شود که در این صورت مرد مظنون آن را باید می دیده.

۱۱- اگر منتظر چیزی بوده یعنی باید چیزی بوده باشد که می توانسته برگردد و محتمل ترین چیزی که می توانسته پرتاب کرده باشد یک بومرنگ است ولی ضربه به پشت سرش اصابت کرده.

۱۲- بررسی مجدد جزئیات ---> صدای ماشین می توانسته او را شوکه کرده باشد و طی فرآیندی ناخودآگاه برگشته باشد ---> بیشترین احتمال به همین مورد تعلق می گیرد.

  • ۹۲/۰۱/۱۰

نظرات (۲)

خیلی پست جالبی بود ... ممنون .
من متاسفانه اون قسمت سریال رو ندیدم ولی بازهم ممنون . دستتان درد نکند .

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی